top of page

כל מי שמבקר/ת אצלי

זוכה לחוויה מיוחדת...

המלצות

הגענו ללא חשש

 

איריס והכלבה ג'וי ביכו אותנו בביתן הנעים בזרועות פתוחות וקשקוש זנב.

הגענו לסדנת ציור בצבעי מים ובשלוש שעות שעברו בצ'יק, איריס הכירה לנו טכניקות ועקרונות. למדנו לעצור את היום הרגיל שלנו ולהביט בפרחים בצורות שונות, להתאהב באמנות .

למדנו את משמעות הוואבי סאבי, הצלחנו לאמץ את השברים ולמצא בהם יופי ומרגוע.

היתה לנו חוויה נפלאה ומרגיעה, ממלצי בחום לכל מי שמתלבט.

יעל, אוקטובר 2023

סדנאות ציור בצבעי מים

איריס יקרה

 

תודה שפתחת את לבך וביתך בפניי בסדרת מפגשי ציור.

תודה שנתת לי בטחון והכרות עם עצמי, עם הדרך, הזהות והיד החופשית שלי.

השעות אתך היו תרפויטיות עבורי, סוף סוף הרשתי לעצמי לחקור,לשחק,לזרום ולהרגע, במיוחד בתקופה כואבת זו, זאת אחרי כמעט 20 שנה של ניתוק מיצירה, שכעת מבינה שהינה חלק משמעותי מנפשי.

הגעתי ללא כל נסיון בציור,ובצבעי מים בפרט,

עזרת לי להעיז לבטוח בעצמי, לתת ליד החופשית לרקוד עם המים והצבע.

תודה, היה מאוד משמעותי עבורי

אפרת, דצמבר 2023

20210326_143943 SMALL.jpg

משהו על מחשבות.

 

מאז שהייתי ילדה קטנה לא אהבתי לצייר. הרגשתי שאני לא יודעת איך ואבא שלי אמר לי שצריך בשביל זה כישרון וגישה שכנראה שאין לי. אז לא ניסיתי אפילו. אני כבר שנה ויותר פעם בשלושה שבועות בערך ( למעט הקורונה) נוסעת לרקום.

 

זאת חוויה יחודית ומאוד נעימה. אתמול איריס שלחה לי הודעה - צבעי מים. חייבת להודות שהגבתי בחוסר נוחות. היו לי מחשבות של ״אני לא יודעת איך״ ״זה לא בשבילי״ ואולי כדאי לבטל.

 

מה שכן החלטתי שאם אני *בוחרת* להגיע אז אני מתמסרת לתהליך. ואיריס ברגישות שלה והחוכמה שלה לימדה אותי איך.

 

כל כך נהניתי מהתהליך גם מהתחושה של להשיל את המחשבות והפחדים. תענוג לנפש.

חנה רוזין, אוגוסט 2020

פרחים בצבעי מים
Image by Kelly Sikkema

הרבה זמן חיפשתי סדנת ציור / אומנות שאוכל ללכת אליה עם רותם. משהו שייתן לנו קצת זמן איכות יחד בעולמות של רותם שאוהבת מאד אומנות ויצירה. 

לשמחתי הגעתי לאיריס שהכניסה אותנו לעולמה הקסום, אל הבית שלה שכולו אוסף שלם של אומנות, ספרים מיוחדים ובעיקר הרבה צבע.

במשך שלוש שעות שלא רצינו שיסתיימו, הצלחנו להתנתק מההמולה והגשם בחוץ, ושקענו לקסם של צבעי המים, השראה מספרים מיוחדים, רובינו אפילו הצלחנו להשתחרר מהצורך לשלמות ולצייר בלי מחויבות, פשוט מהלב.

רותם יצאה נפעמת, אני הצלחתי להנות לראשונה מתרפיה של אומנות. ואין לי ספק שניפגש עם איריס שוב.

ממליצה לכן על הסדנא הזאת ועוד מהקסם שיש לאיריס להציע.

שני גלבוע אורפלי, דצמבר 2018

20210412_120316_edited.jpg

//שיחה על השראה//

״אני לא יודעת מאיפה אני מקבלת השראה״ היא אומרת לי. ״אני פשוט מתחילה ליצור משהו, ואז באמצע פתאום עולה לי רעיון, ואני מבינה שאם אני משנה משהו קטן, מוסיפה לזה משהו או משנה לו צורה, אני יכולה להפוך את מה שאני עובדת עליו, למשהו חדש״. 

בחוץ פקקים של בוקר סגרירי, ואצלנו באוטו אמא ובת בדרך לבילוי משותף, מדברות על השראה. 

״ואולי ההשראה היא לא משהו חיצוני״, אני מקשה עליה. ״אולי השראה היא כמו מתג פנימי שנדלק כשאנחנו מוכנים ללמוד משהו חדש. אולי השראה בעצם תלויה בנו, ברמת הבשלות והמוכנות שלנו. כי שני אנשים יתבוננו באותם דברים, אחד יראה בהם השראה והשני לא״.

״אולי״ היא עונה, הילדה החכמה שלי. 

״אולי השראה זה גם וגם. גם מבחוץ וגם מבפנים״. 

אחת לחודש, זיו ואני יוצאות לזמן איכות משותף של יצירה. זיו שלי היא ילדה יצירתית, עם נפש של אמנית וידיים מבורכות. וזמן האיכות, היצירה, הבילוי והגילוי המשותף, זו המתנה שלי לשנת המצווה שלה. מן פרויקט-מתנה לאורך כל השנה. 

אנחנו מגיעות לביתה של איריס לסדנת ציורי מים, היא מושיבה אותנו בסלון ביתה המואר ומלא הפרחים, ולפני שאנחנו מתחילות, איריס מספרת לנו על ההשראה שלה. 

פורשת בפנינו ספרי ילדים ישנים ששמרה ובהם איורים מרהיבים, אוספים שונים של צעצועים, בובות, מפיות רקומות, ספרונים. אנחנו פותחות, מדפדפות, ונושמות פנימה אפשרויות ורעיונות. 

איריס הלר, היא מנהלת הסטודיו של דלתא גליל, אמנית, ציירת, מאיירת ספרי ילדים, רוקמת ומלאת השראה כרימון. 

אנחנו יוצרות יחד ׳לוח עד׳, זהו לוח המחולק לחודשים, בו רושמים תאריכי יום הולדת ותאריכים חשובים ושומרים קרוב ללב. זיו מתכננת לנו את הציורים לפי חודשי השנה: חודשי הקיץ בצבעים חמים וחודשי החורף בצבעים קרים. 

אריק איינשטיין ברקע, מלווה אותנו ביצירה שלנו ובכל כמה דקות, איריס מציעה לנו עוד כיווני השראה, אפשרויות צביעה, שילובי צבעים, דוגמאות מספרים, סוגים שונים של צבעי מים וטכניקות. 

לרגל יום ההשראה. אני תוהה מהי השראה בשבילי. מה נותן לי השראה. איך מפרקים השראה לגורמים. ואיך אפשר לעורר השראה אצל אחרים.

וחוויתי היום, איך השפע הצבעוני ומעורר החושים של האפשרויות, עזרו לנו לעורר את ההשראה מבחוץ, וגרמו לנו להתנסות, ליצור ולגוון. 

ואיך תוך כדי יצירה, ברגע קטן, 

נדלק אצל הילדה שלי, מתג ההשראה הפנימי.

דקלה גולדשטיין מלמוד, אפריל 2019

אשמח לשמור על קשר

כך  שתדעי על סדנאות ומוצרים חדשים

יופי! נהיה בקשר

bottom of page